Yükleniyor...
Haber

Teker bilyası Aks bilyası Porya bilyası

Teker bilyası Aks bilyası Porya bilyası

Porya bilyası Teker bilyası ve Aks bilyası 

 

Porya bilyası Teker bilyası ya da Aks bilyası diye adlandırılır. Porya arabalarınız da dönme veya sürtünme etkileriniz minimize ederek, aşınmayı ve enerji yitimini önlemek için göbekler de bulunan yataklara yerleştirilen ham maddesi çelik olan küçük yuvarlak yedek parçadır. Porya bilyesi arabaların teker kısmının arkasında görünmeyen yerde bulunmaktadır. Porya ,teker bilyası dediğimiz bu parça araçların tekerleklerinin dönüş hareketlerini sağlar. Her ne kadar küçük bir paça olsada arıza yapması durumunda hayati önem taşımaktadır. 

Porya bilyası veya teker bilyasının arızasını anlamak için yolda seyir halinde iken gaza bastıkça duyulan uğultu en büyük habercisidir. 

Porya bilyasının arızaları diğer Yedek Parçalar gibi belirli bir ömrü vardır. Bu ömrü azaltmak veya artırmak sürücünün elindedir. Girilen çukurlar ,süratli geçilen kasisler, çukurlu bozuk yollar Porya Bilyasının bozulmasını sağlayan en büyük etkendir. Böyle durumlarda teker bilyasını porya bilyasını değiştirmekte yarar vardır. Arıza durumunda tekerleği bile kilitliyebilir. Bu yüzden tekerinizden gelen uğultulara kulak verip en kısa sürede servise göstermenizde fayda vardır. 

 

Tüm Hyundai Toyota Nissan Mazda Suzuki Mitsubishi Proton Tata Daewoo Daihatsu Teker bilyası Aks bilyası Porya bilyası temini için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Tüm Türkiyeye aynı gün kargo ile Yedek Parça gönderimi yapılmaktadır.

 

enuygunyedekparca.com

Sosyal Medyada Paylaş:

Facebook'da Biz


HİZMETLERİMİZ VEYA ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

Bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.

Whatsapp 0555 170 90 48